logo fireton
Bezpečný a pohodlný domov nejen naoko

Search

Oznámení

 

Nosným produktem naší nabídky jsou produkty pro požární bezpečnost, ať již elektrická požární signalizace nebo systémy stabilního hasicího zařízení. V EPS nabízíme nejmodernější analogový adresovatelný systém Cerberus PRO. V SHZ je to zejména elektronická aktivační část s bohatě vybavenými ústřednami Siemens XC10 nebo ekonomickou řadu Kentec.

První výrobce elektronických požárních hlásičů na světě přináší v nejnovější generaci systémů Cerberus PRO automatické hlásiče požáru ve dvou produktových řadách: Kromě řady standardní také řadu hlásičů pro speciální použití s technologií ASA. Hlásiče reagují extrémně rychle a extrémně přesně i v prostředí, kde se vyskytují silné rušivé vlivy, jako jsou cigaretový nebo výfukový kouř, pára, sváření, prach apod. Hodí se tedy tam, kde je potřeba vysoká citlivost detekce bez planých poplachů, tam, kde jsou přítomny rušivé vlivy nebo tam, kde je v různou denní dobu odlišný charakter provozu.

Rozšířená signálová analýza ASA v hlásičích Cerberus PRO

Hlásiče s technologií ASA měří průběh ve střeženém prostoru a tento průběh porovnávají se vzorky ve své paměti. Vzorky byly získány v laboratoři při hoření různých látek nebo při působení rušivých vlivů Na základě shody nebo odlišnosti skutečného průběhu a vzorků jsou hlásiče schopny od sebe odlišit jednotlivé podněty a zareagovat na pravý požár rychle a přesně, zatímco na rušivé vlivy nereagovat.

Jedna platforma ústředen pro všechny velikosti objektů

Cerberus PRO je moderní systém pro instalace s rozsahem od malých objektů až po komplexy střežené 100.000 hlásičů. Do jednoho systému lze propojit buď klasicky nebo po certifikovaném ethernetu až 64 ústředen. Instalace ústředen je velmi pohodlná a časově nenáročná díky funkci Automatická konfiguraci ústředny. Ovládání výstupů je přehledně programovatelné pomocí logických funkcí AND a OR pro prakticky jakoukoli požadovanou závislost sepnutí a systém lze dálkově programovat pomocí nástroje pro dálkový přístup, programování a diagnostiku Cerberus PRO Remote.

Podpora starších systémů

Systém Cerberus PRO je určen pro nové zakázky. Společnost Fireton s.r.o. také zajišťuje podporu pro předchozí produktové řady EPS - systému Synova pro ústředny FC330 a FC700. Tyto systémy se již delší dobu nevyrábí a nejsou už k didpozici ani náhradní dily. Systém Cerberus PRO, však umožňuje migraci adresovatelných linek předchozího systému Synova do ústředen FC723 nebo FC726 - viz oddíl "Ústředny a externí tabla".

 

Additional information